На заедничката фотографија на учесниците на Конференцијата во Париз отсуствува Путин

Од:

На заедничката фотографија на учесниците на меѓународната конференција на Обединети нации за климата отсуствува рускиот претседател Владимир Путин, објави ТАСС.

Путин не е на заедничката фотографија бидејќи неговиот авион слета 15 минути по фотосеансата.

На конференцијата во Париз учествуваат речиси 150 лидери, меѓу кои и претседателот на САД, Барак Обама, германската канцеларка Ангела Меркел, британскиот премиер Дејвид Камерон, кинескиот претседател Хси Џинпинг, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и други. 

Би можело да ве интересира

Москва чека одобрение од Вашингтон за средбата меѓу Путин и Бајден

Ана Ололовска

Путин предупредува дека Русија е подготвена да возврати на заканите, доколку мора

А1он

Бајден најави разговори со Путин и Зеленски за смирување на тензиите меѓу двете земји

Ана Ололовска

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

Раиси и Путин разговараа за соработката меѓу Иран и Русија

А1он

Путин: Русија нема никаква врска со мигрантската криза на границата меѓу Полска и Белорусија

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × 5 =