ВИДЕО: Меркел поради високите температури се тресеше на приемот на Зеленски

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека се чувствува добро откако почна да трепери на силното сонце за време на приемот на украинскиот претседател Володимир Зеленски во Берлин.

Се чинеше дека имаше проблем да стои на сонце додека свиреше воениот оркестар.

Канцеларката рече дека дехидрирала.

“Испив најмалку три чаши вода и сега се чувствувам добро”, изјави таа за новинарите во Берлин.

Би можело да ве интересира

Салвини: Не може Франција и Германија сами да ја креираат миграциската политика

Зеленски смета дека новиот премиер на Украина треба да биде економист без политичко минато

Татјана Ташкова

Предвремени парламентарни избори во Украина

Авион се заби во зграда во Германија, три лица загинаа

Татјана Ташкова

Франција и Германија го повикаа Иран да го ослободи британскиот танкер „што е можно поскоро“

Меркел: Британија ќе остане партнер дури и кога нема да биде во ЕУ

Ана Ололовска