На фарма во Австралија убиени три лица

Од:

Полицијата на Северна Австралија трага по напаѓачот кој на фарма во Боги со огнено оружје уби три лица, а еден човек е повреден.

dobivaj vesti na viber

– Тешко повредениот човек патуваше многу, многу километри за да ги предупреди властите. Кога разговараше со нас, беше во состојба на шок. Се здоби со прострелна рана во пределот на стомакот и беше пренесен во Градската болница Мекеј на итна операција, соопшти полицијата.

Полицијата истакна дека сè уште трага по напаѓачот или напаѓачите.

Би можело да ве интересира

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец си го убил тримесечното бебе, со нозе го удирал по главата и телото

Катерина Павлова-Николовска

При хакерски напад загрозени личните податоци на повеќе од 10 милиони жители на Австралија

А1он

ВИДЕО: Убиен водител на радио вести од семеен пријател, четири лица тешко повредени и хоспитализирани

А1он

ОН: Австралија ги прекрши човековите права на домородно островско население

Ана Ололовска

Детали за убиството во Гостивар: Пронајден е пиштол, се проверуваат снимките

Катерина Павлова-Николовска