На аеродром во Камерун запленети 80 кобри и поскоци

Од:

Вкупно 80 живи кобри и поскоци затворени во пластични шишиња неодамна се запленети на аеродромот во Диали, Камерун, соопшти синоќа камерунската царинска служба.

dobivaj vesti na viber

Двајца шверцери од Камерун и од Нигерија на царината пред влез во авионот за Лондон покажале дрвена кутија со фалсификувана дозвола за транспорт.

Заплената се случила ноќта помеѓу 3 и 4 декември, а на пластичните шишиња со живите змии пишувало „Отровно“.

Царината на Камерун соопшти дека тоа е прва таква заплена на аеродромот во Дуали.

Би можело да ве интересира

Во Камерун за една недела од колера починале 29 лица

На аеродромот во Тирана запленети над милион фалсификувани евра, уапсен Камерунец

А1он

За два месеца во Камерун од колера починале 32 лица

А1он

(ВИДЕО) Трагедија на Африканскиот куп на нации: Седум загинати во стампедо пред натпреварот, меѓу повредените деца

Ана Ололовска

Најмалку 17 загинати во пожар во ноќен клуб во Камерун

Ана Ололовска

Африканци се обиделе да влезат во Македонија со туѓи пасоши, полицијата кај нив пронашла шишиња со непозната течност

А1он