На аеродром во Камерун запленети 80 кобри и поскоци

Од:

Вкупно 80 живи кобри и поскоци затворени во пластични шишиња неодамна се запленети на аеродромот во Диали, Камерун, соопшти синоќа камерунската царинска служба.

Двајца шверцери од Камерун и од Нигерија на царината пред влез во авионот за Лондон покажале дрвена кутија со фалсификувана дозвола за транспорт.

Заплената се случила ноќта помеѓу 3 и 4 декември, а на пластичните шишиња со живите змии пишувало „Отровно“.

Царината на Камерун соопшти дека тоа е прва таква заплена на аеродромот во Дуали.

Би можело да ве интересира

Африканци се обиделе да влезат во Македонија со туѓи пасоши, полицијата кај нив пронашла шишиња со непозната течност

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Најмалку 37 жртви во автобуска несреќа во Камерун

Ана Ололовска

Во самоубиствен напад во Камерун најмалку седуммина загинати

Ана Ололовска

Најмалку 22 лица убиени во Камерун, меѓу жртвите најмногу се деца

Ана Ололовска

Во Нигерија речиси 60.000 бегалци од Камерун

Ана Ололовска