Москва: Седум кинески државјани префрлени во болница, се сомнева на коронавирус

Од:

Седум кинески државјани биле пренесени од хотел во северниот дел на Москва во болница за заразни болести под сомнение дека имаат акутна вирусна респираторна болест, изјави портпаролот на брзата помош во руската престолнина, пишува Спутник.

„Седум кинески државјани се префрлени од хотелот „Арт Војковскаја“ во болница за заразни болести“, рече тој, додавајќи:

„Тестовите се во тек и медицинскиот персонал чека резултати од прегледот“.

Би можело да ве интересира

Помпео: САД разгледуваат различни можности како да и помогнат на Турција во Идлиб

Како е можно во Русија да нема ниту еден сериозен случај на коронавирус

Часин: Против Русија војувавме 16 пати, ако треба ќе војуваме уште еднаш

А1он

Путин и Ердоган: Потребни се нови мерки во Сирија

Ана Ололовска

Столтенберг бара итно Сирија и Русија да запарат со нападите во Идлиб

Ана Ололовска

Русија забрани влез на државјани на Иран во земјата

Ана Ололовска