Момче од Палестина е убиено во напад на израелската армија

Од:

Палестински лекари и сведоци објавија дека израелската војска убила палестинско момче (14) при рација во градот Џенин на Западниот Брег.

Покрај тоа, двајца Палестинци се ранети.

Портпаролот на израелската армија објави дека војници биле испратени во Џенин за да уапсат осомничен милитант, пренесува Ројтерс.

Би можело да ве интересира

Израелците пет месеци протестираат против реформите во судството

Договорениот прекин на огнот во Појасот Газа не се почитува, Палестинците истрелаа ракети кон Израел

Ана Ололовска

Двајца Палестинци загинаа во израелска операција

Ана Ололовска

Израелците го убија лидерот на Исламскиот џихад: 25 лица, меѓу кои и жени и деца, загинаа во акцијата

Сириски медиуми: Израел истрела проектили на градот Хомс, повредени тројца цивили

Илјадници Израелци повторно излегоа на улиците за реформи во судството

Ана Ололовска