Млад Палестинец убиен на Западниот Брег

Од:

Палестинско момче е убиено изутринава во нови конфликти во северниот дел на окупираниот Западен Брег, соопшти палестинското Министерство за здравство.

dobivaj vesti na viber

Удај Салах е погоден во главата за време на операција на израелските сили во селото Кфар Дан, недалеку од Џенин.

Три лица, двајца Палестинци и израелски офицер, загинаа вчера во размена на оган близу преминот меѓу Израел и палестинскиот град Џенин.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Еден Палестинец е убиен за време на израелска воена операција на Западниот Брег

Ана Ололовска

Израелски војници убија четворица Палестинци

А1он

Папата испрати порака до Израел и Палестина: Насилството убива, барајте дијалог

Ана Ололовска

Израелскиот суд пресуди, поранешниот премиер Олмерт го наклеветил Нетанјаху

А1он

Нетанјаху се соочува со проблеми во напорите да формира влада на Израел

Ана Ололовска

Израел и Турција почнуваат нова ера на односи