Медоуз тврди дека Трамп позитивен на Ковид-19 учествувал во претседателска изборна дебата

Од:

Поранешниот шеф на Белата куќа, Марк Медоуз во својата нова книга тврди дека Доналд Трамп и покрај тоа што бил позитивен на Ковид-19 учествувал во една од претседателските изборни дебати со актуелниот претседател Џо Бајден.

Медоуз тврди дека Трамп на 26 септември 2020 година бил позитивен на Ковид-19, а потоа повторно се тестирал и добил негативен тест и „продолжил како ништо да не се случило“ и на 29 септември учествувал во претседателската дебата.

Трамп на 2 октомври 2020 година потврди дека има Ковид-19.

Поранешниот американски претседател во новата книга ги негира наводите на Медоуз истакнувајќи дека е лажна вест.

Би можело да ве интересира

Кина: Омикрон можеби ќе може да „пристигне“ по пошта

Ана Ололовска

Во Словенија 36 лица наместо вакцини примиле физиолошки раствор

Ана Ололовска

Главниот научник на СЗО: Не знаеме кога ќе се појави следниот вид

Ана Ололовска

Истражување: Една третина од починатите од Ковид во Германија починале од други болести

Ана Ололовска

7.548 нови случаи на Ковид-19 во Хрватска, 55 починати

Ана Ололовска

Фаучи: Ковид-19 може да остане со нас засекогаш како ендемска болест

Ана Ололовска