Мечот меѓу Евертон и Њукасл беше прекинат бидејќи момче се врза за голот

Од:

Мечот меѓу Евертон и Њукасл беше прекинат бидејќи еден човек се врза себеси за стативот од голот.

dobivaj vesti na viber

На маицата на човекот пишува „Само запрете ја нафтата“.

Обезбедувањето на стадионот го отстрани момчето од теренот. Станува збор за 21-годишниот Луис кој е поддржувач на еколошката организација “Just stop oil”.

Тој изјавил дека го сторил ова бидејќи ситуацијата со климатските промени треба да се смета за алармантна.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Протест пред Владата против францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија

А1он

„Доста е, не се согласувам да се носат срамни одлуки “ – Александра Теменугова од ИКС повика на протест во 19 часот пред Влада

Орце Костов

Здравствените работници протестираа низ Франција

А1он

Првомајски работнички протест: Повисоки плати од утре, не сме ви робови седум дена во неделата

Катерина Павлова-Николовска

Еколошки активисти блокираа четири моста во Лондон

А1он

Кривичен суд: Граѓаните имаат право да протестираат, но пресудата за сообраќајката кај „Сити мол“ не е правосилна, подлежи на проверки

А1он