Маж во Калифорнија го убил своето дете поради надомест од осигурувањето, а постои сомнение дека ја убил и својата сопруга поради истата причина

Од:

Маж осуден на казна затвор поради убиство на своето дете за да добие пари од осигурување е исто така осомничен и за убиство на својата жена во 1991 година.

Тој се сомничи дека ја убил својата жена поради истите причини, за заработка на пари од осигурувањето.

Сомнението гласи дека „ мажот ја убил Кристина Карлсен која била негова жена во Марфис, за да добие од осигурувањето 200.000 долари”.

Убиството се слуило во бањата.

Во 2013 година, Карл Карлсен се изјаснил за виновен за убиството на својот 23 годишен син.

Детето било прегазено од камион, а сцената била направена од таткото за да изгледа како несреќа.

Тој делото го извришил затоа што сакал да добие 700.000 долари од осигурителната компанија.

Карл се изјаснил за виновен, за казната затвор да биде намалена од доживотен затвор на казна затвор од 15 години.

Би можело да ве интересира

Обвинителството поднесе обвинение за убиството на Мартин Јанушев

Ландов

Триесет-дневен притвор за 61-годишникот осомничен за половиот напад на девојче

Чеченски блoгер насилно убиен во хотелска соба во Франција

А1он

Ја уценувал со 500 евра за компромитирачки материјал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Рагби играчи убија тинејџер

Драган Поповски

Убијците испукале 20 куршуми во глава врз црногорските нарко-босови во Атина

А1он