ФОТО: Маж два дена поминал заглавен во одвод за масти на кров на ресторан

Од:

Полицијата во Сан Франциско во Калифорнија била зачудена кога во одвод од масти на еден кинески ресторан пронашла возрасен маж.

Спасувачката екипа реагирала на повик на граѓанин од соседната зграда, кои пријавиле дека слушнале тивко плачење.

Мажот бил видно исцрпен и дехидриран, но се очекува дека целосно ќе се опорави.

Полицијата не е сигурна како успеал да се заглави во одводот, но се сомневаат дека се обидувал да влезе во ресторанот.

Спасувачите кои дошле во ресторанот во утринските часови, следеле од каде доаѓа гласот и откриле дека доаѓа од кровот на ресторанот, каде што го пронашле 29-годишниот маж.

Бил целосно неподвижен и прекриен со масло, бидејќи се заглавил во одводот за фрлање масти, рекоа од канцеларијата на шерифот.

На пожарникарите им требало речиси цел час за да го извлечат мажот, кого потоа го пренесле во болница.

Би можело да ве интересира

Во Авганистан убиен американски војник за време на операција на НАТО

Русија се противи на можната одмазда за нападите на Саудиска Арабија

Марфи: САД не треба да се мешаат во растечките тензии помеѓу Иран и Саудиска Арабија

Помпео: Територијата на Ирак не е користена за напади

Телефонски разговор на Помпео со ирачкиот премиер

Ана Ололовска

САД: Штрајк на околу 50 илјади вработени во Џенерал Моторс

Ана Ололовска