Маск тврди дека пирамидите ги изградиле вонземјани, Египет реагира

Од:

Сопственикот на „Тесла“ и „Спејс Икс“, Илон Маск, на Твитер објави дека вонземјаните учествувале вo  изградбата на пирамидите и дека тоа е очигледно.

По тој повод реагираше египетскиот министер за меѓународна соработка, Ранија ал-Машат. Таа изјави дека доказ оти пирамидите не биле изградени од вонземјани се откриените гробници на фараоните и египетските владетели за кои се верува дека ги изградиле, пренесува Би-Би-Си.

Како одговор на Маск на Твитер, таа го покани да дојде во Египет.

Експертите тврдат дека гробниците откриени во 90-тите години се дефинитивен доказ дека пирамидите биле изградени од античките Египќани.

Би можело да ве интересира

Безос, Маск, Закерберг и Гејтс загубија 25 милијарди долари во еден ден

А1он

Договорот меѓу Грција и Египет за одредување на Ексклузивната економска зона ратификуван во грчкиот Парламент

Ана Ололовска

Приврзаниците на претседателот Сиси победија на изборите за египетскиот Сенат

Ана Ололовска

Компанијата на Илон Маск развива мозочен чип кој ќе може да го промени нашето расположение

А1он

Илон Маск планира да гради нова фабрика во Тексас

А1он

Илон Мaск првпaт меѓу петте најбогати луѓе во светот

Ана Ололовска