Макрон: Француските сили убија 33 терористи на Мали

Од:

Француските сили убија 33 терористи во областа Мопти, на Мали, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон за време на обраќањето од Брегот на слоновата коска.

Командата на француската армија потврди дека терористите биле убиени за време на операцијата извршена во текот на ноќта, во близина на границата со Мавританија.

Би можело да ве интересира

Француската полиција уапси Финец, осомничен за кражба на податоци на пациенти

Горан Наумовски

Уапсен убиец поврзан со Ндрангета, беше во бегство 16 години, последните три бил пица мајстор

Катерина Павлова-Николовска

Две доживотни казни за помагачите на џихадистот Кујтим Фаизулаи кој уби луѓе во Виена

Горан Наумовски

ВИДЕО: Големи протести во Франција против пензиската реформа

Катерина Павлова-Николовска

Протести во Франција поради поместување на старосната граница за пензионирање од 62 на 64 години

А1он

Борн: Нема преговори за старосната граница за пензионирање

Ана Ололовска