Локални избори во Романија, 18 милиони граѓани ќе можат да гласаат за градоначалници

Од:

Во Романија почна гласањето на локалните избори, на кои над 18 милиони граѓани ќе можат да гласаат за градоначалници, претседатели на обласни совети, како и членови на локални и обласни совети.

Граѓаните ќе можат да гласаат на 18.794 избирачки места, кои ќе бидат затворени во 21 часот.

Почитувањето на здравствените протоколи ќе биде задолжително на избирачките места, со цел да се спречи ширењето на новиот коронавирус

Би можело да ве интересира

Лудовик Орбан: Нема да има „локдаун“ во Романија

Ана Ололовска

Во Израел се распушта Кнесетот, ќе има четврти избори во само две години

Жарко Настоски

Босна: „Зелените“ во Мостар без ниту еден глас, дури ни кандидатите не гласале за себе

Жарко Настоски

ВИДЕО: Десет загинати во пожар во болница во Романија

Ана Ололовска

ОБСЕ препорача властите во Белорусија да распишат нови избори

Жарко Настоски

Твитер со предупредување за честитката од Јанша за Трамп