Телохранител на британската кралица уапсен со кокаин и кетамин

Од:

Припадник на британските Колдстрим гардисти, чија задача е обезбедување на објектите кои ја претставуваат Круната, е уапсен под сомнение за поседување дрога, јавуваат британските медиуми.

Полицијата извршила претрес во собата и автомобилот на гардистот, но според извештаите, дрогата – девет вреќички со кокаин и кетамин, била пронајдена во бања во палатата „Свети Џејмс“, каде гардистот бил на должност.

Гардистот беше суспендиран до крајот на истрагата.

Колдстрим гардистите се најстарата единица во британката војска со постојано функционирање, која влече корени од 1650 година и граѓанската војна во Англија.

Би можело да ве интересира

Побарувачката за средства за дезинфекција претставува закана за присилен и детски труд

Ана Ололовска

Хенкок: Се влошува ситуацијата во Велика Британија, карантинот е последна опција

Ана Ололовска

Бајден ја предупреди Британија во врска со Брегзит и Северна Ирска

Ана Ололовска

Британија сo тешкотии во спроведувањето на тестови за Ковид-19 поради недостиг на лабораториски капацитети

Ана Ололовска

Речиси 4.000 новозаразени за еден ден во Британија, најмногу од мај

Ана Ололовска

Британските здравствени власти признаа дека им фалат тестови за коронавирус

А1он