Лавров: Санкциите на САД против Иран се непромислени и дестабилизирачки

Од:

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Тој порача дека официјален Вашингтон „треба добро да размисли каде води таквата политика“.

– Американските официјални претставници треба добро да размислат до каде може да доведе таквата неразумна и непромислена политика, истакна шефот на руската дипломатија.

Би можело да ве интересира

Помпео за Северна Кореја: Знаевме дека ќе има препреки

Белата куќа разгледува намалување даноци за да се избегне рецесија

Исламската држава е посилна во некои реони, призна Помпео во интервју

Во септември воени маневри на Русија и на уште седум држави

Грчкото МНР го следи прашањето со иранскиот танкер

Трамп на Твитер објави фотомонтажа со свој хотел на Гренланд

Ана Ололовска