Кралицата Елизабета го откажа патувањето за Северна Ирска по совет на докторот

Од:

Кралицата Елизабета Втора не се чувствувала добро, па „неволно“ го прифатила советот на докторот да го откаже патувањето во Северна Ирска.

Патувањето планирано за утре и задутре е одложено, соопшти Бакингемската палата.

Во соопштението, палатата наведе дека на кралицата и било препорачано да се одмори „следните неколку дена“.

Извор близок до палатата за Си-Ен-Ен кажал дека нејзиниот здравствен случај „не е поврзан со Ковид-19“.

„Нејзиното Височество е добро расположено и разочарано е што веќе нема да може да ја посети Северна Ирска“, се наведува во соопштението.

„Кралицата ги испраќа своите најтопли желби до луѓето во Северна Ирска и со нетрпение очекува да ја посети во иднина“, се додава во соопштението на Бакингемската палата

Би можело да ве интересира

Велика Британија за два месеци ќе понуди засилувачка доза на вакцина за сите постари од 18 години

А1он

ВИДЕО: Објавена драматична снимка од уривање на Ф-35 во Средоземното Море

Ана Ололовска

Откриени два случаи на варијанта Омикрон во Британија

Ана Ололовска

Медицинските уреди подобро функционираат кај белци предупредува британскиот министер за здравство

Катерина Павлова-Николовска

Успешен пробен лет со целосно синтетичко гориво

Ана Ололовска

Големопродажните цени на гас во Велика Британија и во Европската унија се зголемија за 17 отсто

Ана Ололовска