Кралицата Елизабета ги откажа планираните виртуелни ангажмани, таа се уште има благи симптоми

Од:

„Бидејќи нејзиното височество сè уште има благи симптоми на настинка, таа одлучи да не ги преземе своите планирани виртуелни ангажмани денес, но ќе продолжи со лесни обврски“, рече портпаролот на Бакингемската палата.

dobivaj vesti na viber

Се очекува кралицата денеска да разговара со премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, но и тоа сега е доведено во прашање.

Иако била трипати вакцинирана, по веста дека принцот Чарлс и дел од персоналот во палатата биле позитивни на Ковид, тестот на Елизабета бил позитивен.

Би можело да ве интересира

Повторно раст на новозаразени со Ковид-19 во Албанија, надлежните апелираат за имунизација

ВИДЕО: Поради заразено шестгодишно дете Кинезите ја затворија „Икеа“ заедно со купувачите

А1он

Директорот на Фајзер позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

Британците први ја одобрија вакцината против корона за оригиналната и омикронската варијанта

А1он

Околу 28.500 Грци примиле терапија за Ковид-19 со антивирусниот лек „Паксловид“

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Ана Ололовска