Кралицата Елизабета бара експерт за Инстаграм, плата 27.000 фунти годишно

Од:

Британската кралица Елизабета Втора бара лице кое ќе го води нејзиниот профил на Инстаграм за плата од 27.000 фунти годишно со поволности, се наведува во огласот објавен на веб-страницата на Кралството.

Во огласот се наведува дека кандидатот ќе управува со налозите на Бакингемската палата на социјалните мрежи и потребно е да се има „талент за креативност“ и „око за дизајн“, пренесува лондонски „Сан“.

„Нема да имате два исти дена. Ќе имате можност да напредувате во вашата кариера и да оставите свој белег во срцето на оваа позната институција “, се наведува во огласот.

Конкурсот е отворен до 7 февруари.

Би можело да ве интересира

Кралицата Елизабета му честита на Бајден преку приватна порака

Жарко Настоски

Кралицата Елизабета и принцот Филип ја примија вакцината против Ковид-19

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Не сте сами“ – кралицата Елизабета Втора ја испрати божиќната порака до граѓаните

Жарко Настоски

Британската кралица ќе прими вакцина против коронавирусот

Катерина Павлова-Николовска

Кралицата Елизабета лансира свој бренд на џин

Ана Ололовска

Кралицата Елизабета првпат во јавност со маска