Ќерката на американскиот претседател позитивна на коронавирусот

Од:

Ешли Бајден, ќерката на американскиот претседател Џозеф Бајден, е позитивна на тест за Ковид-19, соопшти денеска Белата куќа.

Ешли Бајден (40) попладнево требаше да отпатува во Централна Америка со нејзината мајка, првата дама Џил Бајден, но патувањето е одложено, се наведува во официјалното соопштение.

Засега не е познато кога Ешли Бајден последен пат контактирала со нејзиниот татко.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

ОН: Ограничувањето на абортусот само го прави посмртоносен

А1он

Бајден: Одлуката на Врховниот суд за абортусот ја врати Америка 150 години наназад

А1он

САД ослободија затвореник од Гвантанамо по преговори со талибанците

А1он

Тедрос: Многу сум разочаран од одлуката на САД за абортусот

А1он

Во Германија брзите Ковид тестови од 1 јули ќе се наплаќаат

А1он

Врховниот суд на САД ја поништи пресудата со која се легализираше абортусот

А1он