Кина објави дека сите патниците загинале во авионската несреќа, нема трага од експлозија

Од:

Сите 132 патници и членови на екипажот на Боинг 737 што се урна во Кина на 21 март се прогласени за мртви, изјави на прес-конференција Ху Женхонг, заменик-шеф на кинеската управа за цивилно воздухопловство.

dobivaj vesti na viber

Според него, со ДНК анализа се идентификувани 120 загинати.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Кина тестираше дрон за промена на временските услови

ВИДЕО: Поради заразено шестгодишно дете Кинезите ја затворија „Икеа“ заедно со купувачите

А1он

Кина санкционира седум тајвански високи претставници

Ана Ололовска

Кина одржува нови воени вежби во близина на Тајван

А1он

Кина испраќа борбени авиони на воена вежба со Тајланд

Индија ја критикува Кина за блокирањето санкции на ОН против припадник на пакистанска екстремистичка организација

Ана Ололовска