Каталонскиот лидер заразен со коронавирус

Од:

Регионалниот лидер на Каталонија, Ким Тора изјави денеска дека е позитивен на Ковид-19 и ќе биде во самоизолација во зградата на Владата.

Вицепремиерот на Каталонија, Пере Арагонес, вчера, исто така, истакна дека е позитивен на тестот за коронавирус.

Во Шпанија има 7.753 заразени лица со Ковид-19 и 288 починати.

Би можело да ве интересира

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Десет пратеници во косовското Собрание заразени со коронавирус

А1он

Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

Горјан Грнчаровски

Двајца пратеници на Мадагаскар починаа од последици на коронавирус

А1он

ВИДЕО: Активисти од Лондон предупредија, убивањето на животни го зголемува ризикот за појава на нова пандемија

Горјан Грнчаровски

Тестирањето на вакцината против коронавирус во Русија во финална фаза – нуди имунитет без несакани дејства, тврдат лекарите

Горјан Грнчаровски