Камион во Индонезија удри во група луѓе, најмалку десетмина загинати

Од:

Најмалку десет лица загинаа, меѓу кои четири деца, а повеќе од 20 се повредени денеска кога камион удри во автобуска постојка пред училиште во предградие на индонезиската престолнина, Џакарта.

dobivaj vesti na viber

Возачот на камион кој превезувал метални шипки изгубил контрола над возилото, соопшти полицијата.

Полицијата ги истражува причините за несреќата. Возачот е приведен, но се уште не е сослушан бидејќи е во шок.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Индонезија ќе казнува вонбрачен секс

Ана Ололовска

ВИДЕО: Шестгодишно дете спасено од урнатините два дена по земјотресот во Индонезија

Катерина Павлова-Николовска

Шестгодишно момче спасено под урнатините, 40 часа по земјотресот во Индонезија

А1он

Се трага по 151 лице кои сè уште се водат како исчезнати по земјотресот во Индонезија

ВИДЕО: Во Индонезија потрага по затрупаните, земјотресот однесе стотици жртви

ВИДЕО: Расте бројот на мртви и повредени во земјотресот во Индонезија, меѓу жртвите многу деца

Катерина Павлова-Николовска