Камион удри во група луѓе во Кина, најмалку 10 жртви

Од:

Десет луѓе загинаа, а 16 се повредени кога камион удрил во група луѓе традиционален панаѓур во јужниот дел на Кина, соопшти денеска локалната полиција.

– Камионот возел по удолница кога возачот изгубил контрола и удрил во луѓето во градот Хуаши во провинцијата Хунан, стои во полициското соопштение.

Возачот е приведен, а во тек е и истрага за несреќата.

Би можело да ве интересира

Кинески војници навлегоа во граничниот дел со Индија

А1он

Северна Кореја: САД не се во позиција да ја критикуваат Кина

Ана Ололовска

Напад со нож во Кина, повредени околу 40 деца и возрасни

Ана Ололовска

Кина демантира дека не го информирала навремено СЗО за Ковид-19

Ана Ололовска

Кина од септември тргнува во потрага по вонземјани

Ана Ололовска

Тајни снимки на СЗО откриваат дека Кина забошотувала информации за Ковид-19

Ана Ололовска