Како ќе изгледа Европа во 2035 година

Од:

Косово, како и дел од западна Македонија ќе се соединат кон Албанија и ќе се создаде Голема Албанија во 2035 година. Ова е дел од предвидувањето на руски експерти од руската Воена разузнавачка служба (ГРУ), врз основа на документи на ЦИА.

Серијата промени се предвидуваат во Британија, каде според руските експерти, Шкотска ќе прогласи самостојност, што ќе преставува иницијална каписла за обединување на Ирска.

Каталонија и Баскија ќе прогласат независност од Шпанија, што, според руските експерти, ќе има влијание врз Франција и ќе доведе до „распад на мултикултурализмот”.

На југот на Франција ќе настане исламска држава, додека областа Лорен ќе се приклучи на Германија.

Според предвдиувањето, ќе дојде и до распад на Белгија, а Фламанците ќе се присоединат на Холандија. Италија, пак, би се распаднала на богат север и сиромашен југ, а Сицилија и Сардинија ќе прогласат независност.

Се предвидува дека Полска ќе мора да се одрече од дел од својата територија поради серија нови договори меѓу Русија и Германија.

Белорусија, заедно со делови од балтичките земји и Украина ќе се присоединат кон Русија. На Кавказот, пак, се предвидува отцепување на Чеченија и Дагестан.

Би можело да ве интересира

Според Сорос, Си е закана за ЕУ

Ана Ололовска

Можна нова бура над Западна Европа викендов

Ана Ололовска

ВИДЕО: Осум жртви во бурата која ја погоди Европа

Драган Поповски

Еден човек загинаа, а се уште се утврдуваат материјалните штети од ураганските ветрови во Европа

Ана Ололовска

Европа допрва ќе страда од климатските промени предупредуваат властите

Ана Ололовска

ЕЕАС: Борел во САД ја потврди силната евроамериканска врска

Ана Ололовска

Leave a Comment

thirteen − six =