Израелскиот премиер Бенет позитивен на Ковид-19

Од:

Израелскиот премиер Нафтали Бенет е позитивен на Ковид-19, но се чувствува добро и ќе продолжи да работи од дома, се додека е во самоизолација, соопштија денеска од неговиот кабинет, пренесуваат британските медиуми.

Заменик портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, која отпатува во Европа со американскиот претседател Џозеф Бајден, исто така, денеска изјави дека е позитивна на коронавирусот, но дека не се смета за близок контакт со американскиот лидер.

Британските медиуми набројуваат дека мината недела и портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки, пријави дека е позитивна на коронавирусот.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Израелскиот премиер Нафтали Бенет се повлекува од политиката

Израелскиот парламент забрани реизбор на критичар на премиерот Бенет

Бенет: Ќе помагам иако шансите за успех не се големи

Израелскиот премиер по средбата со Путин и разговорот со Зеленски, на пат кон Берлин

Катерина Павлова-Николовска

Нафтали Бенет е во изолација поради ковид во неговото семејство

Бенет: Иран вооружен со атомска бомба е егзистенцијален предизвик за Израел