Израелската војска пресретнала две ракети истрелани од Појасот Газа

Од:

Изрелската војска сооопшти денеска дека пресретнала две ракети лансирани од Појасот Газа кон јужниот град Ашод.

Ракетниот напад го прекинал предизборниот собир на партијата Ликуд на кој зборувал премиерот Бенјамин Нетанјаху, пренесуваат американските медиуми.

Припадниците на обезбедувањето експресно го обезбедиле и сокриле премиерот на сигурно место, но тој по само неколку минути се вратил на собирот и продолжил со говорот пред присутните приврзаници.

Нема повредени во инцидентот.

Засега никој не ја презеде одговорноста за лансирањето на ракетите.

Би можело да ве интересира

Протест на палестинските новинари – „Сите ние сме Муат“

Ана Ололовска

Израелски напад врз Хамас, погодени воен камп и поморска база

Ана Ололовска

Примирјето помеѓу Израел и Исламски џихад траеше само еден ден

Ана Ололовска

И покрај прекинот на огнот, нови напади врз Израел

Ана Ололовска

Утринава стапи во сила договор за прекин на огнот меѓу Израел и „Исламски џихад“

Ана Ололовска

„Исламски џихад“ одбива да запре со нападите

Ана Ололовска