Израел собори ракета истрелана од Појасот Газа

Од:

Израелската армија синоќа пресретна ракета истрелана од палестинските екстремисти од Појасот Газа.

Армијата соопшти дека ракетниот одбранбен систем ја собори ракетата над градот Сдерот, јужен Израел.

Нема информации за евентуални жртви, а оштетено е едно возило.

Ракетниот напад од Појасот Газа е прв за речиси еден месец.

Би можело да ве интересира

Израелскиот амбасадор во Србија: Веќе го признавме Косово на 4 септември

А1он

Илјадници Израелци на протест против Нетанјаху и покрај забраната за собирања

Ана Ололовска

Израел воведува тринеделен карантин

Ана Ололовска

Поради Ковид-19 се затвора џамијата Ал-Акса

Ана Ололовска

Абас: Нема мир на Блиски Исток се додека страдаат Палестинците

Ана Ололовска

Израелската армија бомбардираше цели на Хамас во појасот Газа

Ана Ололовска