Израел собори дрон над Појасот Газа

Од:

Израелската војска соопшти дека вечерва соборила беспилотно летало на „невообичаена височина“ над Појасот Газа.

Како што е наведено во соопштението, израелските борбени авиони пресретнале дрон, но војската не го коментираше тој инцидент.

Израел објави дека пресретнал најмалку три беспилотни летала над Газа во последните неколку месеци.

Ниту една екстремистичка организација не ја презеде одговорноста, а израелската војска нападна неколку цели на Хамас како одмазда.

Би можело да ве интересира

Израел ја усвои мерката за следење на личните податоци на граѓаните

Ана Ололовска

Началникот на ГШ на израелска армија и двајца генерали во самоизолација

А1он

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху е во самоизолација

Ана Ололовска

Парламентарен соработник на Нетанјаху позитивен на коронавирус, не се знае дали и премиерот е инфициран

Ана Ололовска

Се распадна израелскиот сојуз на партии од центарот „Сино и бело”

Ана Ололовска

Ковид-19: Израелската војска и полиција спроведуваат рестриктивни мерки

Ана Ололовска