Израел изврши воздушни напади врз Појасот Газа

Од:

Израелските сили рано утринава извршија воздушни напади врз Појасот Газа, од каде претходно беа истрелани ракети на израелска територија.

Погодени се цели во северниот дел на градот Газа. Во соопштение израелската војска соопшти дека го напаѓа Појасот Газа.

Претходно од Газа беа истрелани шест ракети, од кои пет беа пресретнати од израелскиот систем за ПВО, а шестата падна во ненаселена област.

Би можело да ве интересира

Израелците пет месеци протестираат против реформите во судството

Договорениот прекин на огнот во Појасот Газа не се почитува, Палестинците истрелаа ракети кон Израел

Ана Ололовска

Двајца Палестинци загинаа во израелска операција

Ана Ололовска

Израелците го убија лидерот на Исламскиот џихад: 25 лица, меѓу кои и жени и деца, загинаа во акцијата

Сириски медиуми: Израел истрела проектили на градот Хомс, повредени тројца цивили

Илјадници Израелци повторно излегоа на улиците за реформи во судството

Ана Ололовска