Иранскиот заменик министер за здравство позитивен на коронавирусот

Од:

Тестовите што иранскиот заменик министер за здравство Ирај Харирчи ги направил се покажале позитивни на коронавирусот.

Иранскиот министер за здравство, Киануш Јаханпур потврди дека Харирчи е позитивен на коронавирусот и се наоѓа во карантин.

Во Иран се починати околу 15 лица како последица на корнавирусот, а потврдени се 95 случаи на заразеност, истакна Јаханпур.

Јаханпур изјави дека многу случаи со коронавирусот се поврзани со шиитскиот верски центар Комо.

Би можело да ве интересира

ВО ЖИВО: Српските студенти ги окупираа улиците по одлуката на Вучиќ за затворање на студентските домови

Ландов

Вучиќ најави враќање на мерките по напливот на нови случаи на Ковид-19

Горјан Грнчаровски

24 бугарски парламентарци казнети поради неносење заштитна маска

А1он

За полскиот премиер коронавирусот е болест „како и секоја друга“

А1он

СЗО: Ризикот на смртност од коронавирус е повисок кај пушачитe

А1он

Словенија ги стави Хрватска, Франција и Чешка на листата на епидемиолошки небезбедни држави

А1он