Иранскиот министер за надворешни работи излекуван од Ковид-19

Од:

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Зариф е излекуван од новиот коронавирус, изјави претставник на Министерството за надворешни работи.

– Зариф има два негативни теста, изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи Саид Хатибзаде, цитиран од државната новинска агенција ИРНА.

Досега немаше информации од официјален Техеран дека Зариф е болен од Ковид-19 и од објавата не е јасно кога бил заразен.

Би можело да ве интересира

СЗО: Британскиот тип на коронавирусот откриен во 70 земји

Жарко Настоски

Претседателот на Танзанија одбива вакцина и тврди дека Господ штити од Ковид-19

Катерина Павлова-Николовска

Во САД во јануари најмногу смртни случаи од почетокот на пандемијата

Ана Ололовска

Рохани со критики за судењето на министерот за комуникации

Ана Ололовска

Гејтс: На социјалните мрежи се шират „луди“ теории на заговор

Ана Ололовска

Во Албанија циркулира мутација на коронавирусот, но се уште не е идентификувана

Ана Ололовска