Иран го осуди терористичкиот напад во Бугарија

Од:

Иран го осудува енергично секој терористички акт. Ова го изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи во Техеран по самоубиствениот напад во Бугарија.

„Исламската Република Иран, која е најголема жртва на тероризам, смета дека да се загрози животот на невини луѓе е нечовечки акт и енергично го осудува”, истакна портпаролот Рамин Мехманпараст.

Во атентатот загинаа осум луѓе, меѓу кои и бомбашот самоубиец.

Би можело да ве интересира

Твитер го блокира ајатолахот Хамнеи поради закани кон Трамп

Жарко Настоски

Захариева-Селаковиќ: Бугарската блокада за евроинтеграциите на Србија е од технички, а не од политички причини

Жарко Настоски

Рохани го повика Бајден САД да се врати на нуклаерниот договор

Ана Ололовска

Српскиот министер за надворешни работи во посета на Бугарија

Ана Ололовска

Иранската морнарица за време на воена вежба забележала неидентификувана подморница

Ана Ололовска

Изборите во Бугарија закажани за 4 април

Жарко Настоски

Leave a Comment

thirteen − 3 =