iPad 5 излегува во март

Од:

Според тврдењата на јапонскиот блог “Macotakara” во март ќе ја запознаеме петтата генерација од Ејпл таблетите, кои ќе бидат потенки за два милиметри и потесни за 17.

Истовремено со појавата на овие вести до слични вести дошол и Ејпл фан сајтот 9to5Mac.com, кој пренел дека петтата генерација iPad ќе бидат со слична дебелина, можеби и еднакво дебели како iPad mini – 7.2 мм.

И двата интернет извори ја потврдија веста дека во март, заедно со новиот iPad, ќе го запознаеме и унапредениот iPad mini со Retina диспеј, нови функции и појака камера.

Би можело да ве интересира

Тесла камион снимен без возач на автопат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Вокменот слави 40-ти роденден

Ана Ололовска

ВИДЕО: Јапонски грамофон со тркалезен екран на себе

Ана Ололовска

Роботи кои ќе им помагаат на лица со попреченост

Ана Ололовска

ВИДЕО: Новата Нокиа ќе чини 112 долари

Ана Ололовска

Тај Брејди: Вештачката интелигенција нема да ги замени луѓето

Ана Ололовска

Leave a Comment

nine − 3 =