Интернет страните на повеќе светски медиуми и на британската Влада кусо беа недостапни

Од:

Сајтови на неколку светски медиуми, како што се Њујорк Тајмс, Би-Би-Си, Монд, Гардијан, платформата Редит, како и веб-страницата на британската влада, утрово накусо беа недостапни.

На страниците се појавија пореака „Error 503“ или „Connection Failure“.

На веб-страницата gov.uk на британската влада, која вклучува министерства, исто така, се покажа „грешка 503“.

По кратко време, страниците станаа повторно достапни.

Според Си-Ен-Ен, Fastly (Сloud service provider), објави за проблемите при функционирањето на сајтовите.

Би можело да ве интересира

ДЗС: Техничките пречки во пописот не се должеа на интернет конекцијата

А1он

Снепчет со најголем раст во споредба со последниве неколку години

Ана Ололовска

Добивката и приходите на ТикТок двојно зголемени во 2020 година

Ана Ололовска

Над 97 проценти од граѓаните на социјалните медиуми пристапуваат од мобилен

Ана Ололовска

Тиндер со нова опција за проверка заради сексуални напасници

Ана Ололовска

Стриминг платформите во 2020 година имале 1,1 милијарда корисници, приходите над 68 милијарди долари

Катерина Павлова-Николовска