Индиец си го погребал бебето живо оти се родило со две глави, гробар го спасил

Од:

Татко од Индија погреба живо 40-дневно бебе, бидејќи се родило „со две глави“. Ужасниот случај е регистриран во индиската држава Кашмир.

Заради дисфункција, бебето имало израсток на главата за кој таткото мислел дека е „втората глава“. Таа аномалија се покажала како многу тешка за семејството на бебето и таткото одлучил да го погреба близу градот Нохата.

Бебето, сепак, имало среќа – гробар поминал покрај местoто каде детето било закопано и успеал да го спаси. Подoцна ја повикал и полицијата.

По хируршката интервенција, отстранет му е израстокот на бебето што бил околу два килограма. Бебето веќе е отпуштено од болница и сега е кај неговиот чичко.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пожар во болница во Њу Делхи, се евакуираат пациентите

Индија во следните денови планира олеснување на рестрикциите во Кашмир

А1он

Моди ја бранеше индиската политика за Кашмир

А1он

Во Индија во сезоната на монсуни загинаа најмалку 209 луѓе

А1он

Индискиот Врховен суд ја потврди блокадата на Кашмир

Индија: Најмалку 184 загинати и околу милион луѓе префрлени во кампови поради поплави

А1он