Инцидент во болница во Прага, двајца пациенти повредени

Од:

Двајца пациенти се ранети при инцидент со пукање во една болница во Прага, соопшти чешката полиција.

Во соопштението се наведува дека еден од панциентите почнал да пука во болницата синоќа пред полноќ. Напаѓачот бил сместен во иста соба со двајцата повредени пациенти.

Еден од повредените е во тешка состојба.

Истрагата за инцидентот е во тек.

Би можело да ве интересира

Бабиш: Не гледам зошто Чешка би го повлекла признавањето на Косово

Бабиш нема да одговара пред суд за злоупотреби на европски донации

Ана Ололовска

Директорот на штипската ветеринарна станица: Не сум се заканувал на активисти

Габриела Димковиќ-Мишевска

На активистка од Штип по објава на “Фејсбук“ и тропнала полиција на врата

Габриела Димковиќ-Мишевска

Независниот синдикат на полицијата бара колективен договор за вработените во затворите

Татјана Ташкова

Српски полицајци херојски го спасија живот на деветгодишно девојче

Татјана Ташкова