„Инцидент“ со авионот на Пенс

Од:

Авионот со кој патувал американскиот потпретседател Мајк Пенс бил принуден да се врати на аеродромот во Манчестер во државата Њу Хемпшир откако удрил во птица по полетувањето, соопшти Белата куќа.

Пенс бил на пат кон Вашингтон по предизборен митинг во градот Гилфорд.

Висок службеник на американската администрација, кој сакал да остане анонимен, рекол дека потпретседателот и неговата придружба не биле во опасност.

Пенс во Вашингтон се вратил со товарен авион кој Тајната служба го користела за транспорт на возила за време на неговото патување.

Би можело да ве интересира

Во САД и Франција втор ден по ред рекордни бројки на новоинфицирани

Жарко Настоски

Во САД рекордни над 83.700 новозаразени од Ковид-19 од почетокот на епидемијата

А1он

Бугарија и САД потпишаа документи околу 5Г мрежите и нуклеарната енергија

Жарко Настоски

Американската амбасада во Анкара привремено се затвора од безбедносни причини

Жарко Настоски

Универзитет Колумбија: Администрацијата на Трамп можела да спречи смрт од Ковид-19 на 210.000 Американци

Ана Ололовска

Делегација на Министерството за енергетика на САД во посета на Србија: Договорот од Вашингтон носи просперитет за регионот

А1он