Илјада луѓе евакуирани поради пожар во Мумбај

Од:

Повеќе од илјада луѓе денеска се евакуирани од деловна зграда во центарот на Мумбај, откако објектот беше зафатен со пожар.

Според локалните медиуми, засега нема информации за жртви.

„Тајмс оф Индија“ објави дека пожарот избувнал на осмиот кат од зградата на ГСТ Бахаван, а на лице место пристигнале 16 противпожарни возила и девет цистерни.

Би можело да ве интересира

Моди ги провика Индијците в недела со свеќи и светла од мобилните да го протераат мракот од коронавирусот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Индискиот премиер Моди од карантин објавува видеа со вежби за јога

Ана Ололовска

Индија одвои 22,6 милијарди долари за помош на погодените граѓани од коронавирусот

А1он

Поради новите мерки во Индија граѓаните ги испразниле продавниците

Ана Ололовска

Индискиот премиер прогласи 21-дневна национална изолација со цел борба против коронавирусот

А1он

Прекршителите на самоизолацијата во Индија ќе носат транспарент за казна

А1он