Идниот претседател на Чешка e спанко

Од:

Чешкиот министер за надворешни работи, Карел Шварценберг кој се кандидира за претседател на изборите во 2013-та година, повторно заспа во јавност. Снимката со заспаниот Карел стана хит на YouTube.

Тој веќе се прослави со заспивањето на состаноци затоа што многу често му се случува да задреме. Менаџерите од енергетскиот пијалок „Камиказа“ се обидоа (неуспешно) фотографиите да ги искористат во својата кампања „Останете на нозе подолго“.

Фотографијата е направена додека Карел спиеше на Безбедносниот форум во Белград во септември минатата година.

Сега на интернет се шири видео од 75-годишниот кандидат за претседател кој спие за време на говорот на Дејвид Рат на 5. јуни во парламентот.

.

 

Би можело да ве интересира

Дете е избодено до смрт во расправија меѓу двајца мажи на улица во Чешка

Чешка набавува 246 борбени возила, а Полска подморници

ВИДЕО: Торнадо го погоди југот на Чешка

Ана Ололовска

Павел повика на неограничена воена помош за Украина

Ана Ололовска

Земан со Вучиќ: Се обидов да ја натерам Чешка да го повлече признавањето на Косово

А1он

Генералот Павел ветува дека ќе биде претседател на сите Чеси

Ана Ололовска