И стојат ли добро хитлеровите мустаќи на Ангела Меркел?

Од:

Една холандска телевизија во своите вести известувајќи за средбата на францускиот претседател Франсоа Оланд и германската канцеларка Ангела Меркел прикажаа фотографии од двајцата во позадина, во природна големина, при што Германката си доби мустаќи како тие што ги имаше Хитлер.

Уредниците и сопствениците на холандската телевизија веќе неколку дена црвенеат од срам поради тоа што благодарение на графиконот од позадината на фотаграфијата се прикажа една црна линија, токму над устата на Ангела. Нели, вообичаено за ваквите „инциденти“ е попиларноста на интернет што никако не може да ги одмине за реинкарнацијата на Хитлер во женско издание.

„Тоа беше несреќна коинциденција“, изјавија тие.

Би можело да ве интересира

Браун: Германија можно е да ги ограничи невакцинираните

Ана Ололовска

Низ новиот берлински аеродром „Бер“ вчера минале рекордни 50.000 патници

Ана Ололовска

Во поплавите во Германија загинаа 180 лица, а околу 150 се водат за исчезнати

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скандал во Германија, новинарка се мачкаше со кал за да личи како да помагала во поплавите

Жарко Настоски

САД и Германија се договорија за спорниот гасовод „Северен поток 2“, пишува „Вашингтон пост“

Жарко Настоски

Холандија го избегна германското сценарио со поплавите

Ана Ололовска

Leave a Comment

20 − seven =