Холандскиот авиопревозник КЛМ го намалува буџетот поради коронавирусот

Од:

Авиопревозникот КЛМ, холандски огранок на групата Ер Франс КЛМ, денеска соопшти дека ќе го намали буџетот како одговор на компанијата на епидемијата на коронавирус.

Намалувањето на буџетските средства ќе ги погоди инвестициите кои не задираат во основната дејност на компанијата, како што се нови ИТ проекти, како и проекти во областа на недвижнините и огласување.

Би можело да ве интересира

Во Холандија 107-годишна жена излекувана од коронавирус

А1он

Според Холандија „Корона-обврзниците“ ќе создат повеќе проблеми отколку решенија

Ана Ололовска

Уште 115 починати во Холандија од коронавирусот

А1он

Во Холандија 16.627 заразени и 1.651 смртни случаи од Ковид-19

Ана Ололовска

Холандија донира една милијарда евра во „корона фондот“

Ана Ололовска

101-годишна Холанѓанка го победи коронавирусот

Ана Ололовска