Група туристи од Ирак исчезнала во Москва

Од:

Група од 38 туристи од Ирак исчезнала викендов во Москва, јавија некои руски медиуми, повикувајќи се на извор од московската полиција.

dobivaj vesti na viber

Полицијата наводно трага по 38 туристи кои пристигнале од Ирак на 30 април и исчезнале од московски хотел на 1 или 2 мај.

Меѓу исчезнатите има и неколку деца.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Елизабет Борн денеска изјави дека земјата мора да се подготви за недостиг од руски гас

Ана Ололовска

Полскиот премиер ги обвини Русија и Белорусија за хакирање

Ана Ололовска

Вучиќ за барањата и резолуцијата од Европскиот парламент: Не ни паѓа на памет

Предраг Петровиќ

Медведев: Судење на земја со најголем нуклеарен арсенал би било опасно за светот

Горан Наумовски

Кина: Ја зајакнуваме стратешката соработка со Русија

Катерина Павлова-Николовска

Борел: Русија е зависна од западните технологии, санкциите имаат влијание