Грета Тунберг мисли дека има коронавирус

Од:

Грета Туберг мисли дека е „многу веројатно“ да има коронавирус.

Таа на Инстаграм напиша дека изминативе две недели била во изолација.

– Пред околу десетина дена, почнав да чувствувам некои симптоми, точно во исто време со татко ми, кој патуваше со мене од Брисел, пишува таа.

– Се чувствував уморна, се тресев, имав болки во грлото и кашлица. Татко ми ги имаше истите симптоми, но беа поинтензивни и тој имаше треска, продолжи таа.

Таа вели дека сега се малку закрепнала, но бара од луѓето да размислуваат за своите постапки и да бидат одговорни.

Би можело да ве интересира

Спортските натпревари во Грција со зголемен број гледачи

Ана Ололовска

Ковид-19: Се зголемува смртноста кај младите невакцинирани пациенти во Црна Гора

Ана Ололовска

Британскиот министер за здравство не исклучува бројот на заразени со Ковид-19 да биде 100.000 дневно

Ана Ололовска

Во Индија аплицирани веќе милијарда вакцини против Ковид-19

Ана Ололовска

Повторно протести во Љубљана против мерките и ковид пропусниците

А1он

Учениците во Софија преминуваат на онлајн настава

А1он