Гранатиран сирискиот град Алеп, убиени цивили

Од:

Припадниците на терористичките групи го гранатираа сирискиот град Алеп, двајца цивили загинаа, а повеќе од шест беа ранети, објавија сириските медиуми.

Терористите го гранатирале Алеп на запад, каде што имало и други снајпери, кои веќе подолго време отварале оган врз сириската армија.

Би можело да ве интересира

Сириската армија воспостави контрола врз северниот дел на покраината Хама

Експлозија на Западниот брег, убиена израелска девојка

Путин и Ердоган разговараа за формирање уставна комисија на Сирија

Нема обвиненија против Усеини за тепачките, Обвинителството не знае за нападот врз Илјази

Сириската војска ги опколи бунтовниците во покраината Хама

Ана Ололовска

Сирија: Отворен хуманитарен коридор во Идлиб и Хама

Ана Ололовска