Гранатиран рудник во Доњецк, 33 рудари останаа под земја

Од:

Гранатиран е најголемиот рудник за јаглен во Доњецк. Под земја останале 33 рудари.

dobivaj vesti na viber

Центарот на Доњецк е под напад на Украинците, а еден руски новинар објави видео каде се гледа како шрапнели летаат насекаде.

Би можело да ве интересира

Путин: Ќе ја забрзаме интеграцијата на Русија со Белорусија поради притисокот од Запад

Предраг Петровиќ

Кадиров најави дека руската армија е пред градот Новодружеск

Руската амбасадорка во Бугарија ќе предложи затворање на амбасадата во Софија

Катерина Павлова-Николовска

Заков: Протерувањето на руските дипломати од Бугарија е логично

ВИДЕО: Во украинскиот парламент поставено знамето на Европската унија

Катерина Павлова-Николовска

Кина не и помага на Русија