Гранатиран рудник во Доњецк, 33 рудари останаа под земја

Од:

Гранатиран е најголемиот рудник за јаглен во Доњецк. Под земја останале 33 рудари.

Центарот на Доњецк е под напад на Украинците, а еден руски новинар објави видео каде се гледа како шрапнели летаат насекаде.

Би можело да ве интересира

Мекгрегор: Русија нема да престане до целосен пораз на Украина

Предраг Петровиќ

Имотот на украинските олигарси на Крим вреди милијарди

Американски волонтер загина во Бахмут

Русите во 2022 година купиле над 50 тони златни прачки

Горан Наумовски

Кремљ: Не е точно дека шефот на ЦИА ни понудил таен мировен договор

Ана Ололовска

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече на дното

Ана Ололовска