Град на духови: Дали има некој на улиците на Пекинг?

Од:

Сликите од Пекинг ја прикажуваат нереалната глетка на улиците без луѓе и возила, што е реткост во Кина.

Поради појавата на коронавирусот, беше откажана прославата на Лунарната нова година во Пекинг, Хонг Конг, Шангај и многу други градови.

Би можело да ве интересира

Кина минатата година доби нови 182 милијардера, а САД 59

Ана Ололовска

Бројот на починати од коронавирус во Кина продолжува да се намалува

Ана Ололовска

Санкции од САД за Кина, Ирак, Русија и Турција поради кршење на договорот за нуклеарно оружје

Ана Ололовска

Во кинеската економија „вбризгани“ 112 милијарди долари поради епидемијата

А1он

„Теско“ дефинитивно се повлече од кинескиот пазар

Ана Ололовска

Кина бележи успех во спречување на пренесување на коронавирусот од човек на човек

Ана Ололовска