Го закопал живо своето бебе

Од:

25-годишен Нигериец ја закопал својата 4-месечна ќерка жива, поради расправија со својата жена.

dobivaj vesti na viber

Полицијата го уапсила Макаулаиј Онитч поради сомневање дека живо го закопал своето бебе.

Бебето го однел во грмушка, ископал плиток гроб и го покрил со песок. За среќа настанот го забележал еден локален жител, кој се борел со таткото близу до гробот. Откако го совладал брзо го откопал бебето. Случајот потоа го пријавил во полиција.

На малата Енди при откопувањето и бил повреден вратот и била сместена во болница, а таткото бил во притвор.

Тој на полицијата им кажал дека се обидел да ја убие ќерката, затоа што сопругата по породувањето со неа одбивала да спие со него. Тоа го сторил од бес, но му било жал, рекол Макаулаиј.

Би можело да ве интересира

Најмалку 30 луѓе изгореа, меѓу нив и деца, при судир на три автобуси во Нигерија

Ана Ололовска

Десетици убиени во напад на католичка црква во Нигерија

Ана Ололовска

Убиени најмалку 12 фармери работејќи на нива во северна Нигерија

Ана Ололовска

Десетици убиени во напади на екстремисти во Нигерија

Ана Ололовска

Уапсен генералниот сметководител на Нигерија, проневерил околу 200 милиони долари

Ана Ололовска

Гутереш апелира за „безбедно и достоинствено“ враќање на бегалците во Нигерија

Ана Ололовска