Го закопал живо своето бебе

Од:

25-годишен Нигериец ја закопал својата 4-месечна ќерка жива, поради расправија со својата жена.

Полицијата го уапсила Макаулаиј Онитч поради сомневање дека живо го закопал своето бебе.

Бебето го однел во грмушка, ископал плиток гроб и го покрил со песок. За среќа настанот го забележал еден локален жител, кој се борел со таткото близу до гробот. Откако го совладал брзо го откопал бебето. Случајот потоа го пријавил во полиција.

На малата Енди при откопувањето и бил повреден вратот и била сместена во болница, а таткото бил во притвор.

Тој на полицијата им кажал дека се обидел да ја убие ќерката, затоа што сопругата по породувањето со неа одбивала да спие со него. Тоа го сторил од бес, но му било жал, рекол Макаулаиј.

Би можело да ве интересира

Џихадисти во Нигерија киднапираа 20 деца

А1он

Нигерија ја укина забраната за Твитер по повеќе од половина година

Ана Ололовска

Најмалку 200 луѓе загинаа во напад на милитантни групи во нигериската држава Замфара

Ана Ололовска

Нигериската полиција ослободила 21 киднапиран ученик

А1он

Најмалку девет лица убиени во напад врз џамија во северна Нигерија

Ана Ололовска

Боко Харам го засилува влијанието на запад од Нигерија, заробени шест локални заедници

А1он

Leave a Comment

2 × two =