Германското обвинителство покрена истрага против салутирањето на Манџукиќ

Од:

Иако хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ, кој настапува за Баерн, демантираше дека на мечот против Нирнберг „салутирал“ во чест на генералите, сепак германското обвинителство ќе покрене истрага против него.

„Ќе следи потврда дали е работи за кривично дело“, рекоа од обвинителството.

Би можело да ве интересира

Германскиот канцелар во телефонски разговор со Ердоган вети поголема помош за Турција

Ана Ололовска

Штајнмаер вели дека германската демократија мора да се направи поотпорна

Ана Ололовска

Поранешен германски фудбалер станал двоен агент, шпиунирал за Русија

Норвешка ќе нарача 54 тенкови Леопард од Германија

Ана Ололовска

Штрајк на вработените во компанијата „Кока-Кола“ во Германија

Ана Ололовска

Путин: Ни се закануваат со леопарди, но ние ќе им донесеме нешто повеќе од тенкови

Предраг Петровиќ