Германски милионер пронајден мртов во Љубљана

Од:

Телото на германскиот покераш и милионер Јоханес Штрасман (29) е пронајдено во реката Љубљаница во Словенија и на него не се пронајдени траги на насилство. Причините за смртта се испитуваат, јави словенечката телевизија.

dobivaj vesti na viber

Германецот последен пат е виден на 21 јуни, а три дена подоцна полицијата е известена за неговото исчезнување. Во потрагата по него учествувале голем број полицајци и кучиња трагачи, а на терен биле и хеликоптери.

Телото од реката е извадено во петокот, а по извршената ДНК анализа е потврдено дека се работи за Страсман.

Тој беше еден од најдобрите европски покераши.

Овој 29-годишен милионер во Љубљана дојде да се сретне со уште некои играчи на покер кои ги подучувал.

Би можело да ве интересира

Германија: Сè уште важи нашата понуда за распоредување на системот Патриот за Полска

Ана Ололовска

Штајнмаер до албанските пратеници: Вашето срце чука за Европа, работете заедно успехот ќе дојде

А1он

Столтенберг: Потребна ни е силна и подготвена германска армија

А1он

Германските пратеници се жалат: Ладно ни е, не може да се загрееме

А1он

Шефот на НАТО ја пофали германската поддршка за Украина пред средбата во Букурешт

Ана Ололовска

Анкета: Повеќето Германци не ја сакаат повторно Ангела Меркел

Ана Ололовска